Przełącznik Nav

Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi w domu lub mieszkaniu?

  • Korzyści anteny Wi-Fi
  • Odpowiednie miejsce dla routera
  • Istotny jest model urządzenia
  • Właściwa częstotliwość routera
  • Wykorzystywanie odpowiedniego kanału


Dla wielu z nas sprawny internet jest dziś równie ważny, co dostęp do bieżącej wody – szczególnie dotyczy to osób, które pracują zdalnie. W związku z tym spadki prędkości lub problemy z połączeniem mogą być źródłem wielu frustracji. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej.Zastosuj antenę Wi-Fi


W większości routerów nadal stosuje się anteny zewnętrzne, które sprawdzają się w zdecydowanej większości przypadków.  Zawsze w takim przypadku powinniśmy przywiązywać uwagę do tego, aby antena, którą chcemy wykorzystać była odpowiednia pod względem specyfikacji, której oczekujemy. 


Nowoczesne anteny Wi-Fi spełniają także szereg innych funkcji. Przykładowo, jeśli w Twoim mieszkaniu trudno o dobrą lokalizację na router, wybierz antenę z kablem i umieść ją w centralnym miejscu. Zapewni to dobry zasięg sieci bezprzewodowej nawet wtedy, gdy router stoi dość daleko od Twojego urządzenia.


Ustaw router w odpowiednim miejscu 


W przypadku urządzenia takiego jak router kluczowa jest odpowiednia lokalizacja. Przede wszystkim unikaj stawiania go w pobliżu metalowych przedmiotów, które negatywnie wpływają na sygnał Wi-Fi. Szkło, drewno lub tworzywa sztuczne również mogą powodować podobny efekt, jednak z reguły jest on mniej dotkliwy (a często nawet niezauważalny).


Duże znaczenie ma też fakt, czy na router nie oddziałują fale elektromagnetyczne, które zakłócają połączenie. Emitują je praktycznie wszystkie urządzenia domowe – od kuchenek mikrofalowych po żarówki fluorescencyjne.


Wymień router na nowszy model


 Jeśli przeniesienie routera w inne miejsce nie przyniosło efektu, czas wymienić go na nowy. Współczesne urządzenia obsługują wiele różnych standardów Wi-Fi, z których może korzystać Twój dostawca internetowy. Jeśli jednak Twój sprzęt nie będzie spełniał odpowiednich wymagań, trudno będzie osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Jeśli chcesz zauważalnie zwiększyć prędkość i poprawić stabilność bezprzewodowego internetu, dobrym wyborem będzie router RUT240 LTE z Wi-Fi. Zapewnia on przepustowość nawet do 150 Mbps, która wystarcza do praktycznie wszystkich istotniejszych zastosowań.


Ustaw inną częstotliwość routera


Sygnał Wi-Fi wykorzystuje ten sam zakres częstotliwości, co wiele innych urządzeń takich jak radia, telefony komórkowe, urządzenia komunikacyjne, kuchenki mikrofalowe czy dowolne elektroniczne gadżety. Jeśli w okolicy znajduje się tego rodzaju sprzęt, może on kolidować z sygnałem sieci bezprzewodowej. Problem ten szczególnie nasila się w blokach i gęsto zaludnionych miejscach. Rozwiązaniem jest przestawienie routera na częstotliwość 5 GHz, o ile Twoje urządzenie ma taką funkcję.


Znajdź odpowiedni kanał


Większość ludzi korzysta z domyślnego kanału w routerze, nie wiedząc, że prosta zmiana ustawień znacznie zwiększy wydajność ich łącza. Jeśli Ty i Twoi sąsiedzi jesteście na tym samym kanale, zakłócenia sygnału mogą uniemożliwić prawidłowe działanie routera. Kanał zmienia się poprzez zalogowanie się do interfejsu routera. Pozwoli to uniknąć walki o przepustowość z innymi osobami mieszkającymi w tym samym budynku. Domowe metody na zwiększenie zasięgu nie działają? Wymień router na nowy lub zamów niezawodną antenę Wi-Fi! Masz pytania? Napisz do nas, na wszystkie odpowiemy.


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU:


Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Jak dobrać antenę LTE do routera?

Jak uzyskać 5-krotnie większą szybkość Internetu dzięki antenie od Panorama Antenna?

Płyta główna Kontron mini-ITX D3713-V / R wybrana "Produktem roku 2021"

Balticad certyfikowanym sprzedawcą Cradlepoint.

Poznaj router Cradlepoint IBR600 i weż udział w wyjątkowym szkoleniu online

 Zastosowanie routerów LTE w branży fotowoltaiki

Dowiedz się więcej na temat sieci 5G

Cyfrowa Gmina 5G. Jak zbudować nowoczesną placówkę publiczną?

Jak zabezpieczyć sieć podczas pracy zdalnej dzięki routerom i usługom od Cradlepoint?