Przełącznik Nav
router zabezpieczenie

Jak zabezpieczyć sieć podczas pracy zdalnej dzięki routerom i usługom od Cradlepoint?

  • Dlaczego ważny jest bezpieczny router? 
  • O usłudze NetCloud od Cradlepoint
  • O wewnętrznej sieci firmowej
  • Konfiguracja routerów 
  • Sieć WAN w handlu 

Pandemia COVID-19 sprawiła, że praca zdalna rozpowszechniła się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wpłynęło to na funkcjonowanie pracowników i postawiło przed firmami zupełnie nowe wyzwania w kwestii zarządzania. Zmiana ta wzmocniła potrzebę wdrażania innowacyjnych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.


By pracownicy zdalni mogli bezpiecznie i efektywnie wykonywać swoje obowiązki, niezbędna jest technologia, która zapewni im dostęp do potrzebnych zasobów na żądanie. Z pomocą przychodzi technologia 5G i LTE firmy Cradlepoint, która umożliwia stworzenie bezpiecznego środowiska dla pracowników zdalnych.Bezpieczny router to podstawa


Sytuacja pandemiczna zmusiła przedsiębiorców i pracowników do zmian w kwestii sposobu wykonywania obowiązków. Częściowe lub całościowe przejście na tryb zdalny wymaga od pracodawcy zapewnienia swojemu personelowi odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Wiele firm wyposaża pracowników m.in. w niezbędne do pracy laptopy i drukarki. Czy jednak to wystarczy?


Dynamika zmian sprawia, że przedsiębiorstwa często zapominają o wdrożeniu odpowiednich zasad ochrony. Pracownicy często korzystają z przewodowych routerów konsumenckich, które narażają ich na groźne cyberataki. Stwarza to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy – skutki wycieku wrażliwych danych mogą być katastrofalne.


By im zapobiec, należy wyposażyć swoich pracowników w bezpieczne, bezprzewodowe routery szerokopasmowe. Firma Cradlepoint proponuje nowatorskie rozwiązanie – niezawodne i łatwe w obsłudze routery domowe, które zapewniają dedykowaną wewnętrzną sieć pracowniczą. Dzięki nim firmowy zespół IT może centralnie zarządzać łącznością LAN i WAN oraz aplikacjami i wdrażać odpowiednie środki bezpieczeństwa.


Usługa NetCloud firmy Cradlepoint


Firma Cradlepoint oferuje kompleksową usługę o nazwie NetCloud przeznaczoną m. in. dla małych biur oraz bezprzewodowe routery obsługujące moduły LTE i 5G. Umożliwia to efektywne zarządzanie pracą zdalną i wszystkimi procesami wewnętrznymi z dowolnego miejsca. Ideą NetCloud jest zdalna możliwość pracy w chmurze.


Wewnętrzna firmowa sieć


Podczas pracy zdalnej personel połączony jest z odizolowaną siecią firmy, która działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Dzięki temu zespół IT ma stały wgląd do wszystkich wewnętrznych procesów i może zarządzać m.in. dostępem do urządzeń, wykorzystaniem ruchu i ogólnym bezpieczeństwem sieci.

Szybka i łatwa konfiguracja


Wszystkie routery firmy Cradlepoint są wstępnie skonfigurowane i zoptymalizowane pod pracę zdalną. Pracownik musi jedynie je podłączyć i poświęcić kilka minut na ustawienie niezbędnych parametrów. Umożliwia to sprawne wdrożenie systemu – personel podłączy się do sieci samodzielnie, bez pomocy specjalistów.


Bezprzewodowa sieć WAN w handlu detalicznym


Stale rosnąca konkurencja na rynku wymaga od firm stosowania nowych rozwiązań technologicznych i marketingowych. Sieć WAN nie tylko pomaga usprawniać operacje pracownikom i konsumentom – tego typu rozwiązania są także atrakcyjne dla potencjalnych klientów.


Zapoznaj się z ofertą Cradlepoint i zainstaluj szybką, bezpieczną sieć w swojej firmie!ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU:


Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Jak dobrać antenę LTE do routera?

Jak uzyskać 5-krotnie większą szybkość Internetu dzięki antenie od Panorama Antenna?

Płyta główna Kontron mini-ITX D3713-V / R wybrana "Produktem roku 2021"

Balticad certyfikowanym sprzedawcą Cradlepoint.

Poznaj router Cradlepoint IBR600 i weż udział w wyjątkowym szkoleniu online

 Zastosowanie routerów LTE w branży fotowoltaiki

Dowiedz się więcej na temat sieci 5G

Cyfrowa Gmina 5G. Jak zbudować nowoczesną placówkę publiczną?Polecane produkty: