Przełącznik Nav
Cyfrowa gmina

Cyfrowa Gmina 5G. Jak zbudować nowoczesną placówkę publiczną?


    • Ogólnie o cyfryzacji urzędu 
    • Usługi chmurowe i cyfryzacja urzędów
    • Bezpieczeństwo w cyfryzacji urzędów
    • Nowoczesna "Cyfrowa


    W ramach programu Cyfrowa Gmina niektóre samorządy otrzymają dofinansowanie w kwocie nawet do 2 milionów zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup profesjonalnego sprzętu, zabezpieczenie poufnych danych i szkolenia.  


    Efektywna cyfryzacja biur i jednostek publicznych wymaga jednak konkretnych rozwiązań. Jednym z nich są profesjonalne routery Cradlepoint. Zapewniają one dostęp do najnowszych technologii, bezproblemową komunikację i sprawne działanie usług.    Cyfryzacja urzędu – zakup sprzętu IT


    Pandemia COVID-19 zwróciła jeszcze bardziej uwagę na możliwość obsługi interesantów przez urzędy w sposób zdalny, aby usprawnić możliwość załatwiania spraw m. in.  mieszkańców i przedsiębiorców. Jednak w wielu samorządach na jaw wyszła luka cyfrowa. Fundusze poświęcone na zakup profesjonalnego sprzętu pomogą ją wyeliminować.  


    Cyfryzacja urzędów JST i jednostek podległych oraz nadzorowanych rozpocznie się od zakupu odpowiedniego sprzętu IT wraz z oprogramowaniem niezbędnym do sprawnego funkcjonowania e-usług. Oprócz stacji roboczych niezbędne jest zainwestowanie w routery 5G/LTE. Łączą one poszczególne urządzenia w bezpieczną i niezawodną sieć działającą w najnowszej technologii 5G.


    Do świadczenia wysokiej jakości e-usług urzędowych niezbędny jest sprzęt, który zapewnia dużą przepustowość sieci i niezawodne połączenie umożliwiające sprawną obsługę interesantów. W stworzeniu odpowiedniego środowiska pracy w urzędach na pewno pomogą routery 5G/LTE np. marki Cradlepoint. Produkty tego producenta od lat z powodzeniem stosuje się w największych przedsiębiorstwach wymagających wysokiej jakości połączenia w każdych warunkach.


    Gotowość do działania w technologii 5G pozwala wspomnianym urządzeniom osiągnąć przepustowość sieci, o jakiej jeszcze kilka lat temu nie było mowy, dodatkowo zapewniając bezpieczeństwo klasy enterprise. Najnowsze rozwiązania w zakresie komunikacji wspierane przez routery 5G/LTE Cradlepoint pozwalają na obsługę dowolnej liczby urządzeń bez najmniejszych zakłóceń.    Usługi chmurowe w cyfryzacji urzędów


    Wśród kroków niezbędnych do efektywnej cyfryzacji urzędów JST znajduje się również upowszechnienie wykorzystania chmury obliczeniowej. Przeniesienie realizacji zadań na serwery usługodawcy usprawni pracę urzędów i zapewni wrażliwym danym klientów bezpieczeństwo. Ponadto technologia chmury umożliwia sprawne korzystanie z systemu np. Comarch EOS (Elektronicznej Obsługi Spraw), która pozwala realizować wiele e-usług w jednym miejscu.


    Do tego potrzebne są jednak niezawodne urządzenia gwarantujące stałą wysoką jakość połączenia. W tym aspekcie również niezastąpione są routery 5G/LTE Cradlepoint. To wszystko dzięki wsparciu innowacyjnej usługi chmurowej NetCloud dostarczanej przez Cradlepoint oraz możliwości podłączenia kilku kart SIM do jednego urządzenia. 


    Dzięki usłudze NetCloud możliwe jest zdalne zarządzanie siecią bezprzewodową - konfiguracja bez fizycznego podłączenia do routera oraz monitorowanie jakości zasięgu. Usługa gwarantuje też wiele opcji konfiguracji i analizy danych z poziomu przystępnej aplikacji. Wraz z obsługą 5G umożliwiającą sprawne działanie wielu urządzeń jednocześnie. Routery 5G/LTE Cradlepoint powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej sprawnie funkcjonującej jednostki samorządu terytorialnego.    Bezpieczeństwo cyfrowego urzędu


    Największe obawy w procesie cyfryzacji urzędów budzi kwestia bezpieczeństwa wrażliwych danych klientów. Nad tym problemem należy pracować na dwa sposoby – poprzez szkolenie urzędników i zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń sieci i znajdujących się w jej obrębie urządzeń.


    W obu tych kwestiach niezbędne będą usługi Cradlepoint wraz z routerami 5G/LTE Cradlepoint firma oferuje rozbudowane szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa wraz z całodobowym wsparciem technicznym i merytorycznym. W połączeniu z wbudowanymi w routery 5G/ LTE Cradlepoint systemami bezpieczeństwa (zaawansowany firewall, filtrowanie sieci i wsparcie Dynamicznego Wielopunktowego VPN-u) gwarantuje zabezpieczenie danych przechowywanych w cyfrowych urzędach.

    Wprowadzenie najwyższych standardów bezpieczeństwa jakie oferuje Cradlepoint zapewni pewność w przechowywaniu tak kluczowych danych obywateli jak numery PESEL, dane teleadresowe, informacje medyczne oraz podatkowe. Jednostki samorządowe zwiększa dzięki temu poziom zaufania mieszkańców zarówno do samego urzędów, jak również do możliwości korzystania z zdalnego załatwienia najbardziej kluczowych spraw. 


    Budowa nowoczesnej Cyfrowej Gminy


    Sprawna cyfryzacja urzędów powinna koncentrować się na dostarczeniu odpowiedniego sprzętu, zapewnieniu stałej wysokiej jakości połączenia i zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych mieszkańców i przedsiębiorców. Do tego niezbędne jest szkolenie urzędników, aby mogli swobodnie i bezproblemowo pracować przy użyciu nowych systemów.


    W tym wszystkim niezbędne są produkty takie jak routery 5G/LTE Cradlepoint oraz usługi dostarczane przez tego producenta wraz z profesjonalnym sprzętem. Inwestycja jest gwarantem kroku w przyszłość, w której Cyfrowe Gminy świadczą najwyższej jakości e-usługi urzędowe.
    ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU:


    Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

    Jak dobrać antenę LTE do routera?

    Jak uzyskać 5-krotnie większą szybkość Internetu dzięki antenie od Panorama Antenna?

    Płyta główna Kontron mini-ITX D3713-V / R wybrana "Produktem roku 2021"

    Balticad certyfikowanym sprzedawcą Cradlepoint.

    Poznaj router Cradlepoint IBR600 i weż udział w wyjątkowym szkoleniu online

    Dowiedz się więcej na temat sieci 5G

     Zastosowanie routerów LTE w branży fotowoltaiki    Polecane produkty: