Przełącznik Nav

Zastosowanie routerów LTE w branży fotowoltaiki  • Możliwości nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej
  • Jaki router wybrać? Router RUT240 do fotowoltaiki
  • Instalacja fotowoltaiczna i router LTE – zalety Do branży fotowoltaiki wkroczyły nowoczesne rozwiązania, które pozwalają optymalizować zużycie prądu w gospodarstwie domowym. Przekonaj się, jakie zastosowanie w fotowoltaice ma router  LTE i jak duże korzyści daje podłączenie instalacji do internetu.


Nowe możliwości nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej

 

Działanie układu fotowoltaicznego można uprościć do kilku najważniejszych procesów. Najpierw energia słoneczna pobierana jest przez zainstalowane w odpowiednim miejscu panele słoneczne. Zdobyta w ten sposób energia trafia do głównego elementu układu – falownika. To on przetwarza energię w prąd o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz (to parametry prądu, który znajdziemy w naszych gniazdkach), a następnie wysyła go do sieci domowej lub do akumulatorów magazynujących nadwyżki energii.

 

Falownik dba o to, by cała instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie. Oprócz tego gromadzi dane m.in. na temat zużycia energii przez poszczególne elementy układu. Analizy prowadzone przez to urządzenie mogą okazać się niezwykle przydatne w procesie optymalizowania całej instalacji. Dzięki nim również dowiesz się, jak wygląda zużycie prądu w gospodarstwie na przestrzeni lat.

 

Te wszystkie dane możesz sprawdzić na wyświetlaczu zamontowanym na falowniku lub na komputerze i smartfonie, jeśli podłączysz układ fotowoltaiczny do internetu. Jak to zrobić? W tej kwestii niezbędny okaże się router LTE do fotowoltaiki.


Jaki router LTE do fotowoltaiki wybrać?

 

Router RUT240 LTE z WiFi 2XRJ45 SIM 3X i anteną jest przeznaczony specjalnie do zarządzania układami fotowoltaicznymiTo urządzenie przemysłowe, przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Dzięki niewielkim wymiarom, ekonomicznej pracy i tolerancji szerokich zakresów temperatur jest w stanie pracować w trudnych i niebezpiecznych dla standardowych urządzeń warunkach.

 

Instalacja fotowoltaiczna musi działać nieustannie i bezawaryjnie, dlatego tak ważna jest doskonała jakość połączenia. Ten router  LTE zapewni Ci to w każdych warunkach. Dzięki zewnętrznemu uchwytowi SIM jest w stanie korzystać z sieci komórkowej, a zewnętrzne złącza SMA pozwolą Ci podłączyć anteny, których potrzebujesz, by osiągnąć najlepszą jakość sygnału.

 

Wybierz router RUT240 LTE z WiFi 2XRJ45 SIM 3X i anteną i przekonaj się, że potrzebujesz właśnie tego. Łatwe wdrażanie i zarządzanie siecią już po kilku chwilach otworzy przed Tobą nowe możliwości w kontrolowaniu i optymalizacji instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym.

 

Jakie zalety ma dobry router LTE?


Zalety podłączenia instalacji fotowoltaicznej do routera LTE

 

Router  LTE umożliwia optymalne zużycie energii w domowej sieci elektrycznej. Dzięki temu możesz zdecydować, które urządzenia (i kiedy) mają być podłączone do prądu, a które nie. To z kolei pozwala na mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie – zmniejszenie rachunków za prąd.

 

Kolejną, niezwykle istotną funkcją routera do fotowoltaiki jest możliwość podtrzymania działania wybranego urządzenia w przypadku utraty źródła zasilania (na przykład w sytuacji, gdy słońce zachodzi, a pralka nie zakończyła jeszcze pracy). Router inteligentnie dysponuje energią i daje pracującemu sprzętowi priorytet lub zmienia źródło, z którego gospodarstwo czerpie prąd (na przykład na sieć miejską), by dać mu możliwość dokończenia trwającego procesu.

 

Z tego względu warto zdecydować się na nowoczesny falownik, który można podpiąć do dobrego routera LTE do fotowoltaiki. Zwiększy to komfort użytkowania systemu oraz da Ci szerszy dostęp do danych statystycznych umożliwiających optymalizację zużycia prądu i zaoszczędzenie sporej sumy. Wybierz router RUT240 LTE z WiFi 2XRJ45 SIM 3X i anteną i przekonaj się, że fotowoltaika naprawdę się opłaca!ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU:


Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Jak dobrać antenę LTE do routera?

Jak uzyskać 5-krotnie większą szybkość Internetu dzięki antenie od Panorama Antenna?

Płyta główna Kontron mini-ITX D3713-V / R wybrana "Produktem roku 2021"

Balticad certyfikowanym sprzedawcą Cradlepoint.

Poznaj router Cradlepoint IBR600 i weż udział w wyjątkowym szkoleniu online
Polecane produkty: