Przełącznik Nav

Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Kontron S&T jest największym w Europie dostawca rozwiązań IoT oraz Embedded. Po przejęciu działu przemysłowych płyt głównych Fujitsu, wprowadził do swojej oferty płyty główne „Designed by Fujitsu” dostępne w różnych formatach - Mini-ITX, Thin Mini-ITX, ATX, µATX i Mini- STX, rozszerzając portfolio firmyw tym zakresie. 

W tej chwili może zaoferować kilkanaście modeli płyt głównych „zaprojektowanych przez Fujitsu” m. in. rozwiązania oparte na platformie Coffee-Lake, umożliwiające korzystanie z procesorów Intel dziewiątej generacji. Pozwala to klientom korzystającym do tej pory z podobnych urządzeń, na użycie najnowszych rozwiązań, bez konieczności wymiany całego sprzętu. Odświeżony system BIOS może zostać dodatkowo w pełni dostosowany do wymagań klienta, na przykład poprzez umieszczenie własnego logo lub zmiany domyślnych ustawień prędkości wentylatora.

Nowość w ofercie Kontrona

Dzięki odświeżeniu przez Kontron dotychczasowej oferty Fujitsu możliwe jest odnowienie istniejących aplikacji lub dodanie nowych funkcji. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ cykl życia produktów zaczyna biec od nowa: na przykład zastosowanie pierwszego ośmiordzeniowego procesora w gnieździe LGA1151 zapewnia wzrost wydajności przy pełnej dostępności produktów przez następne siedem lat. 

Polecane produkty:

Płyty główne Fujitsu

Płyty główne z gniazdami LGA, jak ma to miejsce w przypadku płyt Fujistsu, są tańsze oraz bardziej skalowalne od dotychczas stosowanych płyt PCB. Dzięki temu produkty Kontron i Fujitsu doskonale się uzupełniają. Przykładem może być zastosowanie modeli bez wsparcia układu grafiki, takich jak i5-9400F – przeznaczone do zastosowania w stacjach roboczych, gdzie do przetwarzania obrazu używane są dedykowane karty graficzne PCI Express.

Kontron oferuje płyty główne w dwu wariantach: płyty o wydłużonym cyklu życia (Extended Lifecycle Line) oraz płyty do zastosowań przemysłowych (Industrial Line). Pierwsza grupa gwarantuje dostępność przez 36 miesięcy i jest przeznaczona do zastosowań półprzemysłowych, takich jak automaty biletowe, interaktywne wyświetlacze w punktach sprzedaży czy interaktywne punkty informacji turystycznej. Linia przemysłowa służy do użytku w trudnych warunkach, wymagających odporności na kurz, wahania temperatury i wibracje. Dostępność drugiej grupy wynosi siedem lat, co oznacza, że urządzenia mogą być używane przez dłuższy czas bez żadnych aktualizacji.

Smart Cases

W wybranych modelach oferowane jest tak zwane „SMARTCASES”. Jest to rozwiązanie pudełkowe z minikomputerem całkowicie zmontowanym zgodnie ze specyfikacjami klienta, łącznie z chłodzeniem i obudową. Kolejną możliwością jest tworzenie zestawów – tutaj płyty główne są fabrycznie wyposażone w procesory oraz kości pamięci, a w razie potrzeby konfigurowany jest BIOS pod indywidualne potrzeby klienta, całość montowana w „SMARTCASE” i testowana zgodnie z wymaganiami klienta. Cała realizacja projektu wraz z doradztwem technicznym prowadzona jest w Polsce przez wyszkolonym w tym zakresie inżynierów firmy BALTICAD.