Przełącznik Nav

Dlaczego warto przejść na 5G?

- Co to jest 5G

- Zalety 5G

- Wyższa prędkość 5G

- Mniejsze opóźnienia 5G

- Bezpieczeństwo 5G

-Dlaczego warto wybrać 5G


Usługa sieci 5G zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Nowa generacja technologii bezprzewodowej obiecuje rewolucyjny wzrost prędkości przesyłu danych i poprawę dostępności. Może to zmienić wiele branż, w tym przede wszystkim telefonię komórkową. Dlaczego warto przejść na ten standard już dziś?


Co to jest 5G?


5G to piąta generacja technologii wykorzystywanej do dostarczania mobilnego internetu. Pozwala ona uzyskać dostęp do sieci przy pomocy telefonu komórkowego lub klucza sprzętowego bez konieczności łączenia się przez Wi-Fi, lub kabel Ethernet. Sieć 5G jest znacznie szybsza i stabilniejsza niż jej poprzednik – 4G. Już teraz może ona osiągać prędkości ok. 600 Mb/s, w przyszłości zaś przepustowość 5G ma wynosić nawet do 20 GB/s! Obecność tej technologii na rynek nie sprawi, że starsze rozwiązania sieciowe przestaną funkcjonować. Stanie się ona kolejną warstwą, która będzie działać na znacznie wyższych częstotliwościach i większych prędkościach.


Jakie są zalety 5G?


Przejście na standard 5G niesie za sobą wiele krótko i długoterminowych korzyści. Na co można liczyć, decydując się na skorzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania technologicznego?


Wyższa prędkość


Sieć 5G już teraz osiąga znacznie wyższą prędkość niż 4G czy LTE. Z czasem różnica między nową i starszą technologią wzrośnie jeszcze bardziej. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać dostęp do plików, programów i aplikacji bezpośrednio i bez czekania na pobranie. 

Wszystkie urządzenia z dostępem do internetu coraz bardziej polegają na chmurze. Pamięć wewnętrzna przestaje odgrywać tak ważną rolę, jak jeszcze np. kilka lat temu. W związku z tym szybkie połączenie internetowe to już nie tylko wygoda, ale także konieczność.

Wprowadzając rozwiązanie 5G do swojej przestrzeni skorzystasz również na w czasie wolnym od pracy - większa płynność w grach sieciowych oraz szybsze renderowanie się filmów z platform streamingowych nawet w rozdzielczości 4K. 


Mniejsze opóźnienia


Opóźnienie (ping) to czas, który upływa pomiędzy wykonaniem akcji, a dostarczeniem informacji na inny serwer. Technologia 5G zapewnia nawet dziesięciokrotnie mniejsze opóźnienia niż 4G.

Pozwala to m.in. na znacznie szybsze sterowanie maszynami w zakładach przemysłowych, a także sprawne zarządzanie logistyką czy flotą pojazdów. 5G zapewnia pełną kontrolę nad zdalnymi, zautomatyzowanymi systemami transportowymi bez uciążliwych „lagów”.


Bezpieczeństwo


Dodatkowe mechanizmy ochrony sprawiają, że 5G jest znacznie bezpieczniejsze od poprzednich generacji. Wszystkie elementy sieci są oddzielnie zabezpieczane nowymi rozwiązaniami kryptograficznymi. Oznacza to, że nawet jeśli któryś z komponentów zostanie naruszony, pozostałe nadal będą chronione.

Technologia network slicingu pozwala natomiast skonfigurować wirtualną, dobrze chronioną sieć do wymiany poufnych informacji takich jak np. historie choroby w szpitalach lub wrażliwe dane osobowe klientów.

Na wprowadzeniu technologii 5G skorzysta duża liczba przedsiębiorców, którzy nie tylko będą mogli bezpiecznie zorganizować pracę zdalną swoich pracowników bez ryzyka utraty łączności, ale również zapewnią bezpieczną transmisję danych w biurach czy lokalach handlowo-usługowych. Oznacza to więc jednakowe korzyści dla osób pracujących stacjonarnie, jak również w sposób zdalny poza oddziałem przedsiębiorstwa.


Wybierz nowoczesną sieć 5G


Przejście na 5G to przede wszystkim długoterminowa inwestycja. Choć na chwilę obecną nie jest to jeszcze najczęściej wykorzystywana sieć w Polsce, jej popularność i możliwości rosną z dnia na dzień.


Nie czekaj do ostatniej chwili. Zmodernizuj swoją sieć domową lub pracowniczą jeszcze dziś! Doradzamy w kwestii wyboru sprzętu domowego oraz pomagamy w przygotowaniach większych projektów firmowych. Zapraszamy do kontaktu!ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU:


Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Jak dobrać antenę LTE do routera?

Jak uzyskać 5-krotnie większą szybkość Internetu dzięki antenie od Panorama Antenna?

Płyta główna Kontron mini-ITX D3713-V / R wybrana "Produktem roku 2021"

Balticad certyfikowanym sprzedawcą Cradlepoint.

Poznaj router Cradlepoint IBR600 i weż udział w wyjątkowym szkoleniu online

 Zastosowanie routerów LTE w branży fotowoltaiki

Dowiedz się więcej na temat sieci 5G

Cyfrowa Gmina 5G. Jak zbudować nowoczesną placówkę publiczną?