Przełącznik Nav
5G przemysł 2

Jak wykorzystać sieć 5G w przemyśle?


- Czym jest Industrial 5G?

- Zakład przemysłowy z 5G = nowoczesny zakład

- Korzyści prywatnej sieci 5G
Prywatne sieci 5G w zakładach przemysłowych to przełomowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa. Technologia mobilna piątej generacji zapewnia firmom możliwości wdrażania aplikacji napędzających inteligentne fabryki, transformację cyfrową i Internet Rzeczy (IoT). Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!


Co to jest Industrial 5G?


5G wprowadza wiele nowych rozwiązań w zakresie automatyzacji przemysłu. Charakterystyczną cechą sieci piątej generacji jest silny nacisk na komunikację i Internet Rzeczy (IoT). Przemysłowe 5G obsługuje łączność z niespotykaną niezawodnością. Internet Rzeczy to rewolucyjna koncepcja, która zakłada, że wszystkie urządzenia na określonym obszarze mogą pracować w obrębie jednego systemu. To gigantyczna sieć połączonych ze sobą maszyn i ludzi, w której każdy podmiot zbiera i udostępnia dane na temat swoich działań oraz otaczającego go środowiska. Ten efektywny system otwiera przed organizacjami zupełnie nowe możliwości i rozszerza obszar zastosowań automatyki przemysłowej. By jednak mógł wejść w życie, niezbędny jest dostęp do szybkich połączeń internetowych, które zapewnia 5G.


5G w nowoczesnych zakładach przemysłowych


Współczesna fabryka to bardzo złożone, zautomatyzowane środowisko. Kluczową rolę odgrywają w niej zaawansowane maszyny i roboty wyposażone są w szeroką gamę czujników. Ich pracę kontrolują analityczne silniki w chmurze, które oceniają wydajność, zarządzają harmonogramami produkcji, utrzymują dostawy i koordynują wszystkie działania w fabryce. Sieć 5G eliminuje potrzebę łączności przewodowej i gwarantuje środowisku produkcyjnemu niespotykaną dotąd elastyczność. Zakład przemysłowy będzie w stanie utrzymywać połączenia między znacznie większą liczbą czujników niż ma to miejsce w przypadku sieci starszych generacji lub sieci przewodowych. W efekcie możliwe stanie się podłączenie niemal wszystkiego.


Prywatne sieci 5G – wydajność i bezpieczeństwo


Prywatna sieć LTE/5G to łączność komórkowa zbudowana specjalnie dla indywidualnego przedsiębiorstwa. Najczęściej korzysta się z niej w obrębie jednej lokalizacji, np. w fabryce lub na kampusie. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele zalet dla każdej organizacji.


-Prywatność. Zamknięta sieć zapewnia większą kontrolę nad dostępem do danych i umożliwia szybką weryfikację nieautoryzowanego dostępu.

-Efektywność operacyjna. Zapotrzebowanie na prywatne sieci rośnie wraz z transformacjami współczesnych organizacji. Postępuje digitalizacja danych, a przedsiębiorstwa stawiają na rozwój cyfrowych produktów i usług.

-Brak kabli. Rozbudowa rozległych sieci stacjonarnych o dodatkowe przewody potrafi być bardzo kosztowna i niepraktyczna. Szybki internet bezprzewodowy zapewnia wygodę użytkowania i pozwala ograniczyć niepotrzebne wydatki.

-Zastąpienie starszych sieci. Era dotychczasowych sieci mija, a przedsiębiorstwa zauważają ich ograniczenia. Współczesna technologia komórkowa oferuje realne alternatywy dla starszych rozwiązań.


Marka Cradlepoint oferuje możliwość stworzenia prywatnych sieci dla małych i dużych przedsiębiorstw. Skontaktuj się z konsultantem i wybierz korzystną oraz bezpieczną ofertę dla Twojej firmy!ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI NA NASZYM BLOGU:


Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Jak dobrać antenę LTE do routera?

Jak uzyskać 5-krotnie większą szybkość Internetu dzięki antenie od Panorama Antenna?

Płyta główna Kontron mini-ITX D3713-V / R wybrana "Produktem roku 2021"

Balticad certyfikowanym sprzedawcą Cradlepoint.

Poznaj router Cradlepoint IBR600 i weż udział w wyjątkowym szkoleniu online

 Zastosowanie routerów LTE w branży fotowoltaiki

Dowiedz się więcej na temat sieci 5G

Cyfrowa Gmina 5G. Jak zbudować nowoczesną placówkę publiczną?

Dlaczego warto przejść na 5G?

Cyber higiena – jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?